מענקים לאשקלון – גם הפעם תמר קידר תנצח ותצליח שוב בסיוע לתושבים?

מענקים לאשקלון, שטרות כסף, צילום:אודי דוד בן דוד

כבר בתחילת המלחמה החלו ארגונים שונים לסייע לתושבי אשקלון לאור ההתנהלות של עיריית אשקלון מול משרדי הממשלה שהביאה לקיפוח חמור נגד תושבי העיר גם בתחום מענקים לאשקלון.

מענקים לאשקלון, שטרות כסף, צילום:אודי דוד בן דוד
מענקים לאשקלון, שטרות כסף, צילום:אודי דוד בן דוד

בין היתר, הרצון של עיריית אשקלון לחייב בארנונה את התושבים גם בזמן המלחמה, והניסיונות מצד העירייה עוד קודם המלחמה להילחם בהחלטה למגן את העיר בין היתר עם הודעות יחצ של תומר גלאם מצולם עם רה"מ, כל זה, אחרי שתמר קידר ניצחה בבגצ וחייבה את המדינה למגן את העיר.

כזכור, לאחרונה במסגרת ועדה בכנסת עלה רעיון לצרף את אשקלון למנהלת תקומה במטרה לסייע לתושבי העיר, אולם ראש העירייה תומר גלאם שלל את הרעיון על הסף, וכעת רשויות אחרות מקבלות סיוע ממנהלת תקומה עם התקציב הגבוה לצורך סיוע לתושבים ואשקלון לא נכללת בסיוע.

מחדל המענקים: המועמדת לראשות העיר תמר קידר מול המדינה בבגצ לשיוויון זכויות לתושבי אשקלון

קידר, שקלטה בזמן מה שקורה בעיר פנתה לרשויות השונות על מנת לסייע לתושבי אשקלון ואף הצליחה להביא הישג בתחום הארנונה, למורת רוחה של עיריית אשקלון, ולאחר מכן אף פעלה לדאוג לנסיעות ללא עלות בתחבורה הציבורית עבור תושבי אשקלון אולם בסופו של דבר ההצלחה היתה חלקית, בין היתר מכיוון שלא קיבלה סיוע מהעירייה שהעדיפה להתעלם מהנושא והסיוע אושר הודות לפועלה של קידר, אולם רק למחוסרי המיגון בעיר.

בזמן הפינוי מיישובי הדרום המופגזים התקבלה החלטה להעניק לעיר אשקלון 27000 יחידות בבתי מלון, ומשרד הביטחון מסר כי עיריית אשקלון היא האחראית על ההחלטה הנוגעת לאילו תושבים יפונו לבתי מלון.

טענות רבות נשמעו על מה שקרה בעיר עם פינוי של אנשים מסויימים לבתי מלון בעוד אחרים נותרו ללא מענה וללא מיגון, ובשלב מסויים היו גם כאלו שקיבלו מענקים למרות שבביתם יש מיגון וכעת נותר להם חוב בביטוח הלאומי.

כעת המועמדת לראשות העירייה, תמר קידר, פועלת על מנת לסייע לאותם אלו שקיבלו באופן אוטומטי מבלי שביקשו את מענקי האיכלוס ונתקעו כעת עם חובות לביטוח הלאומי ומסרה אמש:

" אני יודעת שלתושבים עם ממ"ד שקיבלו (מבלי שביקשו), מענק אכלוס בסך של 2100 ש"ח, נוצר חוב בביטוח לאומי.

לכן, לחלקכם (מי שקיבל או זכאי לקבל, מענק עידוד עבודה) קוזז הסך של 2,100 ש"ח מתוך ה 3,000 ש"ח של מענק עבודה.

אני רוצה לומר שאני מבינה לחלוטין את התחושות שלכם.

כולי תקווה, שננצח בבג"ץ שהגשנו, וכל תושבי אשקלון יהיו שווי זכויות ותקבלו את הכסף בחזרה ואף יותר.

בינתיים, אוכל להציע רק להמתין בסבלנות.

בעזרת ה', נעשה ונצליח".

קידר בעדכון לגבי מענק חזרה לעבודה: ניתן להגיש גם בלי המעסקים

חברים יקרים. אני מקבלת מכם שאלות לגבי הגשה עצמאית של בקשה למענק עידוד עבודה, לעובד שזכאי (עומד בכל הקריטריונים), אבל המעסיק שלו לא הגיש עבורו.

באתר ביטוח לאומי כתוב: " אם המעסיק לא הגיש בקשה– העובד יוכל להגיש בקשה באופן עצמאי באתר, לאחר שיעברו 60 ימים מהחודש המזכה במענק, ולא יאוחר מ-1.7.25.
לדוגמה: עבור חודש נובמבר אפשר להגיש בקשה מחודש פברואר.

כלומר, היום כבר ניתן לכאורה להגיש בקשה עצמאית.

אבל, לאחר בדיקה ובחינה, לא ראיתי שבאתר עצמו יש קישור עבור העובד, אלא רק עבור המעביד. הקישור הקיים הוא רק עבור המעסיק או המייצג.

אשמח אם תנסו אולי דרך האיזור האישי שלכם לבדוק, האם קיימת אפשרות טכנית להגיש את הבקשה באופן עצמאי.
אם כן, אודה שתעדכנו אותי.

אם לא, גם תעדכנו, וביום ראשון אבצע פנייה מסודרת לביטוח לאומי, כדי שאכן הנושא יטופל.

לשירותכם. תמר"

קיבלתם דוא"ל עם הפרטים האישיים שלכם והזמנה לחקירת משטרה?

 

2 תגובות

  1. על מה בדיוק מגיע מענקים? כבר כמה חודשים שיש פה שגרה מלאה! סתם עלוקות שמחפשים לנצל את המצב

  2. כתושב חדש באשקלון בשכונת אגמים אני רוצה לומר לך כול הכבוד ישר כוח על פועלך למען אשקלון. אני עוקב אחרייך ברשתות החברתיות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אהבתם את הכתבה? שתפו...

מה חדש?

דילוג לתוכן