אשקלון: מחאה על מתווה החינוך – ההורים זועמים והמורים מתוחים

הורי אשקלון מתארגנים למחאה על מתווה החינוך תחת הכותרת "די להפקרה"

חבר מועצת העיר איתי סהר עולה היום להתקפה לאחר שקיבל פניות רבות מהורים לתלמידים בעיר אשקלון, שאין להם מושג מה לעשות עם הלימודים.

בהודעה אותה הוציא סהר הוא כתב:" מתווה הלימודים שקבעה עיריית אשקלון המבוסס על חמש שעות למידת חובה מרחוק ביום נכשל. חיוב התלמידים והסגל ללמוד וללמד חמש שעות מדי יום בזום בימים האלה לא ריאלי, אינו מקדם הישגים ולמעשה המתווה לא מועיל בדבר חוץ מלייצר עוד מתח על ההורים, התלמידים והמורים בימים מתוחים ממילא."

מה התפקיד של מערכת החינוך בעת הזו?

לא פחות חשוב, המתווה מחטיא לגמרי את התפקיד הכי חשוב של המערכת – מתן מענה רגשי ונפשי לתלמידים ומתן כלים להתמודדות עם התקופה המאתגרת הזו.

אם זה לא מספיק, משרד החינוך ממשיך בהתעלמות מילדי אשקלון הסגורים בבתיהם מאז 7.10, ומותיר את ילדי העיר המטווחת ביותר במלחמה מחוץ לתוכנית "לומדים לתקומה" לה זכאים ילדי היישובים הסמוכים. המדובר בתקציבים משמעותיים שלא יגיעו לילדי העיר.

העירייה, תומר גלאם ומשרד החינוך מפקירים את ילדי העיר וכל יום שעובר רק מעמיק את הפגיעה בהם.

הקריאה להפגנה של הורים אשקלון

דרישות ההורים לא מרחיקות לכת ולא קשות לביצוע

הורי אשקלון החליטו שלא לאפשר את המשך הפקרת ילדי העיר ומתארגנים למחאה. העירייה, גלאם ומשרד החינוך נדרשים מיידית להכיר בכשלון מתווה החינוך בעיר וליישם מתווה לפי העקרונות שהתווה איתי סהר בפנייתו לגלאם בשבוע שעבר:

1. חזרה ללימוד פרונטלי.
2. מענה ורגשי ונפשי דחוף לילדים הסגורים בבית מאז השביעי לאוקטובר.
3. שוויון לילדי העיר והכללתם בתכנית חינוך לתקומה של משרד החינוך כולל בנושא הבגרויות.

ממטה סהר נמסר: "אנחנו כהורים עובדים בשיתוף עם הנהגת ההורים שקמה לצורך הנושא הזה כדי להביא להפסקת העוול שנגרם לילדי אשקלון. ילדינו מופקרים מול מערכת מערכת ובראשה גלאם שנכשלה בכל ניהול העיר בתקופת הלחימה, גורמת נזקים כבדים לילדים ופשוט לא סופרת אותנו התושבים. לא נאפשר את המשך ההפקרה.

אנחנו נגביר את המחאה עד לחזרה ילדינו ללימודים במתווה פרונטלי. הפגנה הראשונה כבר נקבעה ליום 28.11.2023".

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אהבתם את הכתבה? שתפו...

מה חדש?

דילוג לתוכן