יו"ר הכנסת בסיור עם מקבילו הרומני: "המאבק מול החמאס הוא מאבקו של העולם החופשי"

על רקע בתי הצעירים השרופים בכפר עזה: נשיא הפרלמנט הרומני הכריז שיקרין את סרטון 7.10 בפני שני בתי הנבחרים בארצו – לאחר ששמע שנשיאת הפרלמנט הבלגי סירבה להקרינו; יו"ר הכנסת אוחנה: החלטה חשובה שמדגימה סולידריות וחברות אמת

יושב ראש הכנסת אמיר אוחנה סייר היום בכפר עזה ובבסיס צריפין, יחד עם נשיא הפרלמנט הרומני, אלפרד רוברט סימוניס ומשלחת של חברי בית הנבחרים הרומני.

יושב-ראש הכנסת אמיר אוחנה: "אני מבקש להודות לנשיא הפרלמנט הרומני ולחברי הפרלמנט, קואליציה ואופוזיציה כאחד. תודה לרומניה על עמידתה האיתנה לצד ישראל ונגד הטרור.

מה שאנחנו עושים כעת בעזה זה להשיב את הביטחון. זוהי לא מלחמה פרטית של ישראל בחמאס ורומניה הבינה זאת מהיום הראשון. זהו מאבק שאנחנו חייבים לנצח יחד, העולם החופשי – אחרת העולם כולו יפסיד".

נשיא הפרלמנט הרומני אלפרד רוברט סימוניס: "היה לי חשוב להגיע במיוחד לאיזור הזה של ישראל שנפגע כה קשות. המחשבה שלפני מעל חודש ילדים שיחקו פה, וכעת הם לא נמצאים – היא בלתי נתפסת. אני מבקש להזכיר שהפרלמנט הרומני היה הפרלמנט הראשון בעולם הדמוקרטי שהכריז על תמיכתו בישראל ונגד הפעולות המתועבות של חמאס.

כשאחזור לרומניה אקיים ישיבה מיוחדת של שני בתי הפרלמנט במטרה להראות לכל חברי הפרלמנט את התמונות והסרטון על מנת שיוכלו להיאבק בתעמולה של הטרוריסטים עם העובדות".

יו"ר הכנסת אוחנה שיבח את אורחו על ההחלטה ושיתף כי: "כשהיינו בדרך לכאן קראנו יחד את החדשות שהנשיאה של הפרלמנט הבלגי לא הייתה מוכנה להקרין את תיעוד הזוועות שהתרחשו ב-7.10. ומיד אמרת לי – אני אקרין זאת בפרלמנט שלנו. זוהי הדגמה חזקה של סולידריות וחברות אמת".

כשהגיעו למרפאת הקיבוץ המנותצת והשרופה כתוצאה מירי אר.פי.ג'י, העניק נשיא הפרלמנט הרומני הצהרה כתובה וחתומה מטעם בית הנבחרים התומכת בישראל, מגנה את החמאס וקוראת לשחרור מיידי של החטופים.

בבסיס צריפין, שם הוצגו לאורחים חלק מאמצעי הלחימה האכזריים ששימשו את החמאס במתקפה, צפו יושבי הראש וחברי המשלחת בסרטון הזוועות של דובר צה"ל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אהבתם את הכתבה? שתפו...

מה חדש?

דילוג לתוכן