מעצר בדיונות של אשקלון: 2 חשודים עוכבו בחשד לזיהום והשלכת פסולת פיראטית

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

פסולת בלב הדיונות: המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה פעלה היום מול משליכי פסולת פיראטית בדיונות של אשקלון; 2 חשודים עוכבו ונחקרו, נתפסו כלים ששימשו לביצוע העבירות והוצא צו ניקוי לשטח המזוהם

לדברי גיא נחושתן, ראש צוות דרום במשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה: "תפסנו את משליכי הפסולת, אחרי פעולה באופן סמוי בשבועות האחרונים. השלכות פסולת לא חוקיות, מעבר להיותן עבירה על החוק, גורמות לפגיעה משמעותית בסביבה ובציבור. אנו פועלים באופן שוטף, במטרה לצמצם ולמגר תופעה זו, שהפכה למכת מדינה".

בתום חקירה סמויה שכללה איסוף ראיות מתמשך מהאוויר והקרקע על ידי המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה בשיתוף יחידת ינשו"ף (יחידה למניעת שריפות בשטחים פתוחים של המשרד להגנת הסביבה ורשות הטבע והגנים), פעלו היום הכוחות מול משליכי פסולת פיראטית. במסגרת איסוף הראיות, תועדו השלכות פסולת משני טרקטורים עם נגרר בחולות אשקלון.

בפעילות, שנערכה בשיתוף לוחמי מג"ב ושוטרי מדור הגנת הסביבה במשטרת ישראל, נתפסו שני משליכי פסולת בשטחי הדיונות באזור העיר אשקלון.

צילום: המשטרה הירוקה, המשרד להגנת הסביבה

הם עוכבו ונחקרו, והמשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה פתחה בחקירה פלילית נגדם. כמו כן, נתפסו הכלים ששימשו לביצוע העבירות הסביבתיות והועברו לחניון ייעודי מטעם המשטרה הירוקה, והוצא צו ניקוי לשטח שבו הושלכה הפסולת. ככל שמשליכי הפסולת לא ינקו ויפנו את הפסולת שהושלכה למקום מורשה, יפתח תיק חקירה נוסף מול המשליכים.

המשטרה הירוקה של המשרד תמשיך לפעול בשיתוף כלל הגורמים הרלוונטיים, למיגור תופעת השלכות פסולת לא חוקיות בשטחים פתוחים. פסולות אלו מזיקות לבריאות הציבור, לבעלי החיים ולסביבה, עלולות להוביל לזיהומי קרקע ומים ולהוות מקור לשריפות.

אהבתם? שתפו!

כתבות נוספות

  יוצאת מן הכלל

      תושבת אשקלון  תפוצה בכ-80 אלף שקלים, זאת לאחר ניצחון משפטי מרשים של עורך דינה  איל כהן מאשקלון, שהצליח להוכיח בבית המשפט כי

קרא עוד »
דילוג לתוכן