לימודי חשבונאות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
קרדיט תמונה FREEPIK

לימודי חשבונאות הינם תחום לימודים מורכב הדורש יכולת אנליטית. כיום בשוק התעסוקה ישנה מגמה של עלייה בביקוש לרואי חשבון למגוון תפקידי מפתח בתחומי הכספים והבקרה, הן במשק הפרטי והן בתחום הציבורי. בוגרי תואר ראשון בחשבונאות מוכרים בעיקר בזכות עבודת הביקורת החשבונאית השוטפת שבה מחויבת כל חברה בישראל על פי החוק. עם זאת הבוגרים של לימודי חשבונאות עוסקים במגוון דברים נוספים.

תואר ראשון בחשבונאות

לימודי תואר ראשון בחשבונאות משלבים  תחומי לימוד כמו ניהול וכלכלה תוך דגש על תחומים ייחודיים כמו, מיסוי, מסחר, מניות, ניירות ערך וכדומה. התחומים המרכזיים ביותר של לימודי חשבונאות הינם, חשבונאות פיננסית וחשבונאות ניהולית. חשבונאות פיננסית כוללת את כל הנדרש לשם ביצוע ביקורת ועריכת דוחות פיננסיים כדין.

מסלול נדרש

חשבונאות ניהולית כוללת את כלל ההיבטים הדרושים לרואה החשבון עבור סיוע חשבונאי בניהול הארגון, לרבות ניהול סיכונים וקבלת החלטות ארגוניות עם כלל הנתונים הרלוונטיים. לימודי תואר ראשון בחשבונאות הם רק צעד אחד במסלול לקראת עבודה כרואה חשבון. יש להתקבל למועצת רואי החשבון ולעבור התמחות ואת הבחינה הקשה של מועצת רואי החשבון.

חשבונאות תנאי קבלה

בלימודי חשבונאות תנאי קבלה ברף גבוה בהשוואה ללימודים אחרים. באוניברסיטאות הקריטריונים לקבלה יכולים לכלול ציון פסיכומטרי סביב 700 נקודות לצד ממוצע משוקלל גבוה של הבגרות עם 4 יחידות מתמטיקה. ללימודי חשבונאות תנאי קבלה נמוכים יותר כאשר מדובר על לימודים במכללות השונות לרוב סביב ממוצע בגרות 80 ומעלה וציון 600 ומעלה בפסיכומטרי.

עבור לימודי חשבונאות לעיתים ניתן להתקבל גם על סמך מכינה ייעודית לחשבונאות. מדובר על מסלולי הכנה מותאמים שבהם ניתן לשפר את סיכויי הקבלה שלכם לתואר. מוסדות הלימוד אשר מציעים מכינה ייעודית בחשבונאות הם, האוניברסיטה העברית ואוניברסיטת תל אביב.

שיפור הנתונים וקבלה

במידה ואתם מתעניינים בנושא של חשבונאות תנאי קבלה כדאי לכם להכיר את האתר שוקיסט. באתר ניתן להזין את כלל הנתונים של הפסיכומטרי והבגרויות, על מנת לראות מה הסיכוי שלכם להתקבל ללימודי חשבונאות במוסדות השונים. תוכלו לראות איזה חלק בפסיכומטרי או בתעודת הבגרות תצטרכו לשפר על מנת להתקבל למסלול חשבונאות במוסד המועדף עליכם.

אהבתם? שתפו!

כתבות נוספות

דילוג לתוכן