הכירו את היתרונות בקבלה של דרכון פולני

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
קרדיט תמונה FREEPIK

כדי להיות זכאי לדרכון פולני, הפעולה הראשונה שהמבקש צריך לעשות היא לקבוע תור לשגרירות פולין. עליו להוכיח לרשויות הפולניות שהוא צאצא של אדם שהייתה לו אזרחות פולנית, ושאדם זה, ואף אחד מצאצאיו עד למבקש, לא איבד אזרחות זו. על אף זאת, אם אחד מהצאצאים איבד את אזרחותו הפולנית לאחר שלילדו מלאו 18, הדבר לא מנתק את שרשרת האזרחות והזכאות לדרכון פולני נשמרת.

בישראל חיים עשרות אלפי אנשים הזכאים לדרכון פולני. בטור שלהלן זה אציג מספר יתרונות בקבלה של דרכון פולני.

דרכון פולני מאפשר לחיות במדינות האיחוד האירופי

משנת 2004, פולין היא אחת ממדינות האיחוד האירופי. עובדה זו מקנה למחזיקים בדרכון פולני ולמשפחותיהם יכולת לחיות בכל אחת מ-27 המדינות החברות באיחוד האירופי, בהן גרמניה, איטליה, ספרד ועוד. בנוסף, המחזיקים בדרכון פולני יכולים לעשות השקעות ועסקים שונים באירופה, מבלי להיות תלויים בדבר ועם הטבות מס מיוחדות.

כמו כן, המחזיקים בדרכון פולני נהנים מאשרת כניסה למדינות רבות שלא מאפשרות כניסה לישראלים, דבר המעניק הזדמנות להשתלב בעולם העסקים הבינלאומי.

דרכון פולני מקנה לימודים מסובסדים או בחינם

רבים מהסטודנטים, ובפרט מהסטודנטים הישראלים, סובלים מבעיות כלכליות בעת לימודיהם. לרובם עוד אין נכסים משלהם, והם אינם נהנים מהכנסות גבוהות ויציבות, ולרוב נעזרים בהוריהם או בלקיחת הלוואות מהבנק על מנת לממן את לימודיהם.

דרכון פולני מאפשר לימודים אקדמיים במדינות האיחוד האירופי בעלות נמוכה ואף בחינם, או לחילופין תוך קבלת מימון כספי למחייה – ובכך הסטודנטים חוסכים כסף רב שככל הנראה היה נעשה בו שימוש לולא הדרכון הפולני.

דרכון פולני מגביר את הסיכוי להשגת פיצויים על רכוש שנגזל בשואה

פולין היא אחת מהמדינות שאיבדה כמות גדולה ביותר של יהודים במהלך השואה. כמו כן, שורדי שואה רבים, בין אם עודם בחיים ובין אם לאו, הגיעו לישראל מפולין.

בשנים האחרונות, ישראלים רבים מגישים תביעות, בשמם או בשם משפחותיהם, תביעות לפיצוי על רכוש שנגזל בזמן השואה. דרכון פולני יכול לתרום רבות להצלחה בתביעות אלה ולהשגת הפיצויים, שכן הוא מהווה הוכחה שמגיש התביעה ו/או משפחתו חיו בפולין בזמן השואה – דבר החוסך הליכים בירוקרטיים רבים והופך את גרסאות התובעים לאמינות. זו הסיבה בגללה לא מעט ישראלים פונים לעורכי דין העוסקים במימוש הזכות לאזרחות זרה.

אין צורך בויזה לארצות הברית

ארצות הברית היא אחד מיעדי הטיסה הפופולריים ביותר, עבור אזרחי העולם כולו ועבור ישראלים בפרט. ואולם, מסביר עורך דין יניב ערבה, כי על מנת להיכנס לארצות הברית יש לקבל אשרת הגעה (ויזה), ולאחר מכן לקבל אישור כניסה מנציג ההגירה. דרישה זו אף הוחמרה לאחר אסון התאומים ב-2001. מדובר בהליך בירוקרטי ארוך, מייגע, ולעתים אף יקר, ולכן רבים המעוניינים לטוס לארצות הברית – מוותרים על כך.

דרכון פולני מאפשר למחזיקים בו להיכנס לארצות הברית, ולעוד כ-160 מדינות בעולם, ללא צורך בויזה. מכאן שהישראלים המחזיקים בדרכון פולני יביאו לעלייה בכמות הטיסות לארצות הברית ולפריחה בענף התיירות.

לסיכום, כדאי להחזיק בדרכון פולני עקב כך שפולין היא חברה באיחוד האירופי, דבר המאפשר למחזיקים בדרכון פולני לחיות, ללמוד ולעבוד בכל אחת מ-27 המדינות החברות באיחוד האירופי. בנוסף, דרכון פולני מגביר את הסיכויים לקבל פיצויים על רכוש שנגזל בשואה, וכן מייתר את הצורך בויזה לארצות הברית.

אהבתם? שתפו!

כתבות נוספות

דילוג לתוכן