הותר לפרסום: מרגל מעזה פעל כשנה בתוך אשקלון – במטרה להוציא פיגוע בתחנה המרכזית נגד חיילים I כל הפרטים ומה היתה ההסוואה שלו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

הכתובת על הקיר: הותר לפרסום כי במסגרת פעילות משותפת של שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל לפני כשבועיים נעצר לחקירה חסין ביארי, בן 30, אזרח ישראלי לו משפחה ברצועת עזה ומחמוד אחמד, בן 33, תושב רצועת עזה אשר החזיק בהיתר מסחר לכניסה לישראל.

ממצאי החקירות שבוצעו מלמדים על כך שהשניים גוייסו על ידי תשתית ריגול וטרור של ארגון החמאס ברצועת עזה, המפעילה סוכנים בתוך ישראל, זאת באכוונתם של פעילי טרור מעזה, וביניהם מחמד חלאוה.

על פי ממצאי החקירות, השניים נפגשו עם מפעיליהם בחמאס בזמן שהותם ברצועת עזה לטובת קבלת המשימות ובהמשך קיימו עם מפעיליהם קשר חשאי-מבצעי מתמשך.

החקירה מראה את הקלות בה אלו שמקבלים אישורי עבודה בישראל עשויים לפגוע בביטחון האזרחים והמדינה, כפי שהיה גם בעבר בלא מעט מקרים, בהם גם בפיגוע בצומת אזור, שם נהרגו חיילים תושבי אשקלון הערים הסמוכות שעשו דרכם לבסיס ונפגעו מאוטובוס בו נהג תוש עזה שהסיע פועלים.

מחקירתו של מחמוד אחמד עלה כי גוייס לתשתית הריגול במהלך שנת 2019 וכי במסגרת פעילותו ביצע עבורה משימות איסוף מידע על מערכות כיפת ברזל ברחבי הארץ וכן פעל לצילום חשאי של חיילי צה"ל בתחנה מרכזית אשקלון.

המידע שהצטבר בחקירתו של הנאשם השני, חסין ביארי, לימד כי הוא גויס לתשתית הריגול במהלך השנה החולפת והספיק לממש משימות איסוף למול בסיסים צבאיים, חיילי צה"ל ומערכות כיפת ברזל ברחבי הארץ.

בנוסף, התבקש ביארי על ידי החמאס להסית את האוכלוסיה הערבית בישראל כנגד המדינה, להשיג אמצעי לחימה ולבצע פיגוע בשטח ישראל.

חקירות אלו, אשר מתווספות לחקירות קודמות שבוצעו בשנתיים האחרונות למול סוכני תשתית ריגול חושפות פעם נוספת את העובדה כי חמא"ס מנצלת את מעברי הגבול לטובת קידום פעילות טרור בישראל וגורמת לאזרחים לסכן את משפחותיהם בישראל וברצ"ע. פרסום זה ממחיש כיצד חמאס מנצל את היתרי המסחר לטובת פעילות טרור.

היום הוגש לבית המשפט המחוזי בלוד על ידי פרקליטות מרכז כתב אישום כנגד חסין ביארי, בעוד לבית המשפט המחוזי בבאר שבע הוגש באותו מועד על ידי פרקליטות דרום כתב אישום כנגד מחמוד אחמד. כתבי האישום מייחסים לשניים עבירות ביטחוניות חמורות.

שירות ביטחון כללי רואה בחומרה רבה כל אכוונה של פעילות טרור וריגול מרצועת עזה וימשיך לפעול יחד עם משטרת ישראל וצה"ל על מנת לאתר ולסכל מבעוד מועד כל פעילות עוינת מצד ארגונים אלו.

אילוסטרציה: פועל בנייה במהלך יום עבודה. למצולם אין קשר לכתבה

אהבתם? שתפו!

כתבות נוספות

דילוג לתוכן