פרסום ראשון: האירוע החריג בצהריים – מפקד חיה"א הורה להפיל את כלי הטיס מחשש שיפגע באשקלון I פרטים נוספים על האירוע החריג בצהריים

פרטים נוספים התבהרו כעת על האירוע החריג שפורסם אצלנו באשקלנייעס היום בצהריים על כלי הטיס של החמאס חצה לים בצפון הרצועה מדרום לאשקלון ויורט

לאחר תחקיר בצבא התברר כי מדובר כתמב"מ ( כלי טייס בלתי מאוייש ) מסוג טיסן שנשא גם מצלמה שמוכרת לפיקוד בחיל האויר.

בניגוד לאירועים אחרים בהם הטיסנים שומרים על קו גובה מסויים, היום, הטיסן נסק לגובה רב כשכל העת הוא נמצא במעקב של הבקרה בצבא, עד שניתנה הוראה ישירה ממפקד חיל האויר האלוף עמיקם נורקין להוריד את הטיסן מחשש שהוא יפגע באחד המבנים באשקלון.

טריף במבי

שימו לב, התוכן באתר מוגן בזכויות יוצרים – העתקתם את התוכן ללא רשות בכתב ובפירוש מבעלי האתר והפצתם אותו ברשתות החברתיות/ ברוטר? פרט לכך שמדובר בגניבה ואתם עוברים על איסור חמור של גזל, אתם חשופים לתביעה. 

נזכיר שמדובר היה בשעה בה עדיין תלמידים רבים נמצאים במוסדות החינוך ובגני הילדים, וגורם צבאי ציין לפני זמן קצר כי הטיסן שהיה כאמור תחת בקרה של חיל האויר, לא חדר לשטח ישראל ועל פי ההערכות בצבא מדובר היה בתרגיל של ארגון הטרור חמאס ולא בניסיון פיגוע אך בחרו שלא לקחת סיכון.

בשעות האחרונות כוחות חיל הים עורכים סריקות באזור נפילת הטיסן על מנת למצוא שברים ומידע נוסף שעשוי לשפוך אור על הטיסן והדברים שהוא נשא במידה והיה חמוש למרות שבצבא מעריכים לעת עתה שלא מדובר בטיסן חמוש.

עוד נמסר כי אין היערכות מיוחדת בדרום מכיוון שמדובר לכאורה באירוע נקודתי.

חוף הים, צילום: אודי דוד בן דוד
אהבתם? שתפו!
דילוג לתוכן