חשבתם שזה כבר יצא לדרך? אז חשבתם… רק בשבוע הבא: תוכנית התחדשות עירונית תובא לאישור הותמ״ל

לראשונה באשקלון – תוכנית התחדשות עירונית תובא לאישור הותמ״ל

המדובר בתוכנית לחידוש הרחובות אהוד והתחיה בשכונת גבעת ציון; ראש העיר, תומר גלאם: ״בשורה של ממש כמענה לשיקום השכונה הוותיקה ומיגון הבניינים"

בשבוע הבא תובא לאישור הותמ״ל (הוועדה הארצית לתכנון ובנייה) ולראשונה באשקלון תוכנית להתחדשות עירונית.
בשנים האחרונות פעלה העירייה לקידום הנושא ועם קבלת הרשאת תכנון על ידי הרשות להתחדשות עירונית של משרד השיכון בשנת 2018, הובא לאישור קידום התוכנית בפני ישיבת מועצה מן המניין.

טריף במבי

שימו לב, התוכן באתר מוגן בזכויות יוצרים – העתקתם את התוכן ללא רשות בכתב ובפירוש מבעלי האתר והפצתם אותו ברשתות החברתיות/ ברוטר? פרט לכך שמדובר בגניבה ואתם עוברים על איסור חמור של גזל, אתם חשופים לתביעה. 

עם קבלת האישור עבור התוכנית התקבל תקציב על סך 2.5 מיליון ₪ עבור תכנון המתחם.

משנה לע"נ הילד דוד ישראל אוחיון ז"ל – ( אבות, א'-ב' ) שמעון הצדיק היה משירי כנסת הגדולה.
הוא היה אומר, על שלשה דברים העולם עומד, על התורה ועל העבודה ועל גמילות חסדים.

 

 

במסגרת מסלול "קידום רשויות" ניתן מענק מטעם המדינה עבור תכנון ועבודה חברתית המתבצעת על ידי המינהלת ועיריית אשקלון בשיתוף פעולה מלא עם בעלי הדירות וחברי הנציגות. במסגרת המסלול נערך שיתוף ציבור במספר כנסים בהם הוצג התכנון וההתקדמות של הפרויקט.

כמו כן, נעשתה פעילות חברתית תוך קיום ראיונות עם התושבים, כנסי דיירים, כנס בעלי מסחר, ליווי שוטף ופגישות עם התושבים וכתיבת תסקיר חברתי.

נכון להיום על פי המצב הקיים בשטח ברחובות אהוד-התחיה ישנן 112 יחידות דיור ו-22 יחידות מסחר ושטחים פתוחים. על פי התוכנית המוצעת להפקדת התכנית, הפרויקט יכלול 1,034 יחידות דיור, 3.5 דונם ציבורי, 4,500 מ"ר של מסחר, כיכר עירונית, שטחים ירוקים וגינות.

הדמיה: HQ architects

הפרויקט יתבסס על בינוי מרקמי ומגדלי, ישדרג את המרחב הציבורי, יצור קישוריות לשכונה ורצף עירוני עם תוספת שטחי ציבור, חניות מקורות או תת קרקעיות ויהווה קידום לעסקים המקומיים.

ראש עיריית אשקלון, תומר גלאם אמר היום: ״אנחנו צעד לפני אישור היסטורי של הותמ״ל לתוכנית התחדשות עירונית באחת השכונות הוותיקות בעיר, הודות לפעילות משותפת, ממושכת ומאומצת של כלל הגורמים, בהם הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית והמינהלת להתחדשות עירונית באשקלון.

התוכנית תהפוך לבלי היכר את השכונה הקיימת כולל מוקדי מסחר ופנאי חדשים, החל מתשתיות מתקדמות, בנייני מגורים מרשימים ועד מרכזי מסחר ושטחים ירוקים לבילוי משפחתי״.

הדמיה: HQ architects
אהבתם? שתפו!
דילוג לתוכן