כושר קרבי באשקלון – אליפות צה"ל למפקדים התקיימה לראשונה בעיר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

יום העצמת התרבות הגופנית והכושר הקרבי של צה״ל התקיים בעיר אשקלון. האירוע נערך היום בסימן הזדהות עם תושבי אשקלון ועוטף עזה, לאחר שנה מאתגרת שכללה את מבצע ״שומר החומות״.

האליפות התקיימה בראשות ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, ובהשתתפות פורום המטה הכללי ומפקדים מדרגת סגן-אלוף ומעלה בתפקידים מבצעיים מכלל צה"ל ולצדם כ-3,000 ילדי גנים, בתי ספר וכלל מסגרות החינוך בעיר שנכחו במקום.

הרמטכ"ל אביב כוכבי, רמ"ח כושר קרבי אבי דהן, צילום: דובר צה"ל

במסגרת האליפות קיימו המפקדים ריצה משותפת והתאמנו בענפי ספורט שונים, ביניהם: ריצה, ניווט, תחנות כוח, טריאתלון, ספינינג, שחייה, פילאטיס וקרב מגע. בסיום היום התקיים טקס הענקת פרסים ליחידות הזוכות באליפות צה״ל בכושר קרבי שהתקיימה לפני כשבועיים.

אליפות צה״ל למפקדים היא פעולה אחת מיני רבות, אותן יזם מערך הכושר הקרבי, במטרה לשפר את הבריאות והכשירות הגופנית של משרתי צה״ל, המהוות חלק משמעותי בכשירות הקרבית הנדרשת ללוחם ולמפקד וכן מרכיב משמעותי ביצירת תחושת מסוגלות, מצוינות אישית וארגונית.

הרמטכל אביב כוכבי ורמח כושר קרבי אבי דהן – צילום: דובר צהל

מפקדי צה״ל מהווים באירוע זה דוגמה אישית בעבור פקודיהם, לקיום אורח חיים בריא הכולל תרבות גופנית וכושר קרבי.

היום התקיים בשיתוף עיריית אשקלון, ארגון יחד למען החייל ורשות הטבע והגנים.

מדברי ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי: ״לא בחרנו במקרה לערוך את היום הזה בעיר אשקלון, ביקשנו לערוך את היום הזה של העצמת תרבות גופנית וכושר קרבי כביטוי מובהק לעמידה שלנו יחד – העיר ומפקדי צה"ל, לא בלחימה אלא בחיבוק גדול על האופן בו אתם מתנהלים והתנהלתם לאורך השנים בדגש על מבצע ״שומר החומות״.

כל צעד בריצה המשותפת שלנו שווה חיבוק – אנחנו מחבקים את תושבי העוטף. אנחנו עושים לילות כימים כדי לשמור עליכם, התושבים, אנחנו יוצאים מגדרנו במטרה למצוא פתרונות לאיום התלול מסלול ולסוגיו השונים ובהתאם לכך אנחנו משתפרים ומתייעלים. בצה״ל מתחולל שינוי גדול בתחום הכושר הקרבי – עלינו להמשיך ולקדם את תחום הכושר הקרבי, קרבות רבים נוצחו בזכות נחישות, התמדה וכושר מצוין. יש קשר הדוק, ישיר וחזק בין התרבות הגופנית לכושר הגופני".

הקצונה הבכירה במרתון היום באשקלון, צילום: דובר צהל

מדברי ראש עיריית אשקלון, תומר גלאם: "אשקלון גאה ונרגשת לארח את מפקדי וחיילי צה"ל בראשם הרמטכ"ל, רא"ל אביב כוכבי. זה היה מפגן מרגש של הצדעה, הוקרה ועוצמה של העיר כולה לצבא ההגנה לישראל בהשתתפות אלפי תלמידות ותלמידים, חלקם עומדים בפני גיוס לצה"ל. בשמי ובשם תושבי אשקלון, אני מודה לרמטכ"ל שבחר בעירנו המדהימה, אשקלון, לארח את האליפות, לראשונה בתולדותיה. יחד עשינו היסטוריה. לחיי עם ישראל ולתפארת צבא ההגנה לישראל".

מדברי ראש מחלקת כושר קרבי, עובד צה״ל אבי דהן: ״יום העצמת התרבות הגופנית למפקדי צה״ל הבכירים נועד לעודד את התרבות הגופנית בקרב המפקדים וכן לחזק ההזדהות והקשר בין צה״ל לתושבי אשקלון. המפגש הספורטיבי מהווה הזדמנות עבור המפקדים להוקיר, להעריך ולחזק את החוסן האזרחי של תושביה הנפלאים של העיר״.

אהבתם? שתפו!

כתבות נוספות

דילוג לתוכן