נוסעים ברכבת ועולים בתחנת אשקלון? תתחדשו!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

 

רכבת ישראל חונכת את תחנת הרכבת המשודרגת בעיר אשקלון, אשר שופצה בעלות של כ-15 מיליון שקלים.

התחנה, שמשרתת למעלה מ-120 אלף נוסעים בחודש, עברה בחודשים האחרונים מתיחת פנים לעיצוב מודרני וחדשני, ושודרגו מרכיבי הנגישות בתחנה כגון:

פסים מובילים לכבדי ראייה ושילוט מותאם ומונגש, תאורה לד תואמת וחסכונית וקרוסלות יציאה נגישות המאפשרות מעבר הן לכיסאות גלגלים, עגלות תינוקות ואופניים.

טריף במבי

שימו לב, התוכן באתר מוגן בזכויות יוצרים – העתקתם את התוכן ללא רשות בכתב ובפירוש מבעלי האתר והפצתם אותו ברשתות החברתיות/ ברוטר? פרט לכך שמדובר בגניבה ואתם עוברים על איסור חמור של גזל, אתם חשופים לתביעה. 

בנוסף במסגרת שדרוג התחנה, הורחב שטח התחנה והופרדו הכניסות והיציאות ממנה, אשר ישפרו משמעותית את זרימת הנוסעים ויפחיתו את העומסים בשעות השיא, שודרגו תאי השירותים הקיימים וכן נוספו תאי שירותים נוספים באזור ההמתנה לרכבת.

קירות הזכוכית המקוריים שודרגו לקירות מסך עם זכוכית מחוסמת שיאפשרו שמירה על טמפרטורה מיטבית, גם בימי הקיץ החמים, ואם לא די בכך חוזקה והוגברה מערכת המיזוג הקיימת.

הכניסה החדשה לתחנת הרכבת אשקלון, צילום: דוברות רכבת ישראל

המעבר התת קרקעי בין הרציפים חודש גם כן על ידי ריצופו מחדש והרחבת אולם ההמתנה בו. פסי המעבר הוחלפו לצורך שמירה על נגישות לכיסאות גלגלים והשילוט הוחלף לשילוט בהיר וחדש.

מחוץ לתחנה טופל חניון הרכבים ובוצעו שינויים בהסדרי התנועה והבטיחות במסוף התחבורה הציבורית במתחם. כמו כן, הועתקו ושומרו שלושה מבני רכבת עתיקים אשר שימשו בתקופה הבריטית את אנשי תפעול הרכבת, ואלה נבנו מחדש בשטח הסמוך לתחנה ובעתיד ישמשו כבית קפה, חנות נוחות ומתחם המתנה לרווחת הנוסעים.

 

אהבתם? שתפו!

כתבות נוספות

דילוג לתוכן