בקצא"א מגיבים לטענות המשרד להגנת הסביבה | כל הפרטים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

בהמשך למכתבה של מנכ"לית המשרד להגנת הסביבה, בחברת קצא"א מגיבים: "קצא"א היא שער האנרגיה של מדינת ישראל ולפעילותה חשיבות אסטרטגית למשק האנרגיה, לתפקודו הרציף ולביטחונה האנרגטי. קצא"א הינה חברה ממשלתית, מפוקחת ומבוקרת, הפועלת בכפוף להנחיות גורמי המדינה הרלוונטיים.

ככלל, קצא"א מעדיפה לנהל דיאלוג ישיר ומכבד מול המשרד, אך לאור ההשמצות המופרכות שמעלה המשרד, להלן התייחסותנו: הטענה לפיה קצא"א קידמה חתימת הסכם בחשאי היא טענה מופרכת וחסרת אחיזה במציאות שכן המשרד היה מיודע להסכם זמן רב לפני חתימתו ולא הביע כל התנגדות למימוש ההסכם.

גורמי ממשל שונים, ובהם משרד האוצר, משרד החוץ והחשכ״ל היו מיודעים על ההסכם ובדירקטוריון החברה יושבים נציגי מדינה, כולל רשות החברות, שאישרו את החתימה על מזכר ההבנות, זמן רב לפני חתימת ההסכם. עצם קיום המגעים פורסם בכל אמצעי התקשורת ותמוה שנעלם מעיני המשרד להגנת הסביבה.

יתרה מכך, גורמי מקצוע במשרד, ניהלו דיאלוג עם קצא"א והנחו על אבני דרך ותוכנית פעולה לקראת מימוש ההסכם.

במשך 30 שנה פועלת קצא"א בשיתוף פעולה עם המשרד להגנת הסביבה ומקיימת פגישות תכופות עם גורמי המקצוע ואף קיבלה מחמאות מצידו על התנהלותה. הדרישה לפנות רק בכתב היא דרישה שערורייתית ותמוהה שנראה שמקורה במעורבות ושיקולים פוליטיים ופופוליסטים.

כידוע, התכנסה ועדת מנכ"לים בראשות מנכ"ל משרד רוה"מ ובה נקבע כי יש לקדם את הדיאלוג וההערכות הנדרשת, ובכך המשרד מפר את הסיכום ומתנהל בניגוד לעמדת המשרדים וגורמי המקצוע השונים בהם משרדי רוה"מ, אוצר, חוץ ומל"ל.

על רקע משבר האנרגיה העולמי, טוב יעשה המשרד אם יבין את חשיבותה של קצא"א לביטחון האנרגטי של מדינת ישראל ולתפקודו הרציף. הגם שהנפט הוא "דלק מעבר" הוא ישרת לפחות בעשור הקרוב את אזרחי המדינה.

המשרד בהתנהלותו עוד עלול להוביל למצב של משבר אנרגיה בישראל בדומה למתרחש באירופה.

קצא"א תמשיך לפעול בדיאלוג מול המשרד להגנת הסביבה ולעמוד בכל ההנחיות והדרישות כפי שעשתה עד היום".

מיכל בקצא"א. צילום: יח"צ קצא"א

בשורה ענקית בתחום הדיור הציבורי באשקלון: החל אכלוס בית גיל הזהב הגדול ביותר בישראל

אהבתם? שתפו!

כתבות נוספות

דילוג לתוכן