אשקלונים? צפו לעלייה במחירי הדירות בעיר | כל הפרטים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

צפי לעלייה של כ-320 אלף שקל במחירי הדירות באשקלון עקב זינוק במחירי הקרקעות במכרזי המדינה

סקירה שערך שמאי המקרקעין שמוליק כהן מספקת תחזית למחירי הדירות, בהתבסס על המחירים הנגזרים ממכרזי הקרקעות של המדינה.

מחירי הדירות באשקלון צפויים לזנק במאות אלפי שקלים לדירה בשנים הקרובות, בין היתר בעקבות קפיצה חדה במחיר הקרקע כפי שמשתקף בתוצאות מכרזי רשות מקרקעי ישראל שנסגרו בתקופה האחרונה בסכומים שוברי שיאים – כך לפי ניתוח מקיף שביצע שמאי המקרקעין שמוליק כהן מ-SK שמאות מקרקעין המתמחה בליווי ופיקוח פיננסי על פרויקטי נדל"ן.

פרויקט כרמי אדרת עיר היין אשקלון
קרדיט: 3Ddesign

המחקר מנתח את המכרזים האחרונים של רמ"י בכל הארץ ומספק תחזית עתידית של מחירי הדירות בפריסה ארצית. המחקר נערך מחד, על בסיס סקר שוק מקיף ומקצועי של יח"ד חדשות הדומות לאלה שבמכרז, ומאידך לבין שווי ממוצע של קרקע ליח"ד על בסיס נתוני המכרז הכולל הוצאות פיתוח, אומדן עלויות הקמה + רווח יזמי של 15% + מע"מ.

התוצאה המתקבלת היא השווי העתידי החזוי של יח"ד המבוסס על שווי קרקע ליח"ד בהתאם לתוצאות המכרז.

מניתוח מכרז רמ"י באשקלון שתוצאותיו פורסמו בדצמבר 2020, השווי הממוצע לקרקע ליח"ד עפ"י שומת שמאי רמ"י הכוללת הוצאות פיתוח עמד על 240 אלף שקל, בעוד שהשווי לקרקע ליח"ד לאחר תוצאות המכרז טיפס ל-480 אלף שקל – זינוק של 100%.

שווי ממוצע ליחידת דיור באשקלון נכון להיום עומד על 1.6 מיליון שקל, בעוד שהשווי הנגזר מתוצאות המכרז מזנק ל-1.920 מיליון שקל – פער של 320 אלף שקל שהם 20%.

לדברי טלי שרון, סמנכ"לית השיווק והמכירות בקבוצת רם אדרת: "בשנת 2021 פורסמו לא מעט מכרזי קרקעות לאחר שנתיים ויותר שלא היו בכלל, ואנחנו כחברה יזמית ומבצעת זכינו ב- 3-4 מכרזים.

אחד מהם הוא בשכונת עיר היין באשקלון שבה עלו מחירי הדירות באופן משמעותי בשנתיים האחרונות, כך שאם דירת 3 חדרים עלתה 1-1.1 מיליון שקל לפני שנה, היום מחירה הוא כבר 1.2-1.3 מיליון שקל, ולפי תוצאות המכרזים האחרונים, מחירה של דירת 3 חדרים יעלה בעוד כשנתיים ל- 1.4-1.45 מיליון שקל.

ככל שהרוכשים מבינים את המגמה הזו, הם ממהרים לקנות דירה כבר עכשיו, בין אם למגורים ובין אם להשקעה, גם אם לא מדובר בדירת חלומותיהם, כי הם מבינים שהמחיר עלול להיות גבוה מדי עבורם בהמשך".

טלי שרון
צילום: יוהנס פלטן

העתירו בתפילות: תומר בן רחל – לאחר שנדבק בקורונה רה"ע גלאם חש לא טוב ומאושפז כעת בברזילי; מצבו יציב

אהבתם? שתפו!

כתבות נוספות

דילוג לתוכן