נחנכה כיכר חדשה באשקלון לזכרו של המוהל דוד חג'ג'

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

נחנכה כיכר חדשה באשקלון לזכרו של המוהל דוד חג'ג'; עשייתו למען הקהילה חצתה דורות ומגזרים; ״גאה להמשיך להוקיר את האנשים שתרמו רבות לעיר״, אמר ראש העיר.

ביום ראשון השבוע נערך טקס חנוכת כיכר ע"ש דוד חג'ג' ז"ל בכיכר הנמצאת בכניסה לשכונת 'רמת אשכול'.

ראש העיר נואם בטקס השבוע
צילום: פוטו יוסי את עוזי

בטקס השתתפו בני משפחה ותושבים רבים שהכירו את חג'ג' והגיעו לחלוק לו את הכבוד הראוי. כמו כן, נכחו ראש העיר, תומר גלאם, ממלאת מקום ראש העיר, סופה ביילין, סגן ראש העיר, הרב אברהם עשור ויו"ר ועדת שמות וחבר מועצת העיר, שי רובין.

חג'ג' נולד בטוניס, עלה תחילה לעפולה ומשם עבר לאשקלון יחד עם אשתו ושלושת ילדיו, כאן חי עד יום פטירתו. כבר בגיל 17, עוד בטוניס התחיל לעבוד כמוהל ובמהלך השנים מהל דורות רבים החל מאבות, בנים ונכדים.

במהלך שנות עבודתו יצא לו למהול רבים מבני הקהילה האתיופית בשנות העלייה שלהם לישראל. כמו כן, חג'ג' היה עובד בערבים גם בתור שוחט ובכך ממשיך את עשייתו גם בשעות הערב.

בני משפחתו של חג'ג' סיפרו כי היה צדיק אמיתי ואף ויתר מספר פעמים על האפשרות להיות הסנדק של נכדיו מתוך רצון לקיים את המצווה ולמהול אותם.

משפחת הנוהל בטקס השבוע
צילום: פוטו יוסי את עוזי

ראש העיר, תומר גלאם אמר בטקס חנוכת הכיכר: "דוד חג'ג', אדם יקר ואהוב שתרם רבות לעיר אשקלון. משפחתו היקרה שנמצאת כאן היום בוודאי יכולה להתגאות במורשת הענפה שהשאיר אחריו ובמצווה בה זיכה דורי דורות לקיים. אני גאה שבעיר אשקלון ממשיכים לתת את הבמה והכבוד לאנשי הקהילה שתרמו רבות לעיר ונמשיך להוקיר אותם בדרכים שונות."

לדברי יו"ר ועדת שמות, שי רובין: "חג'ג' דוד היה אחד מהמוהלים החשובים בעיר אשקלון, צדיק אמיתי שזיכה את הרבים במצוות המילה. אני שמח שוועדת השמות הנציחה את זכרו בעיר אשקלון."

סגן יו"ר ועדת שמות, הרב אברהם עשור הוסיף: "דוד חג'ג' ז"ל היה צדיק שפעל למען הקהילה ותרם רבות למצוות ברית אברהם אבינו. אני גאה שהצלחנו להנציח את זכרו ופועלו על ידי כיכר בעיר אשקלון ומקווה שתמיד נוכל להמשיך להנציח את יקירי העיר בצורה כה מכובדת.

אני מודה לראש העיר, תומר גלאם על פועלו ועל הנכונות להנציח אנשים שפעלו למען הקהילה המקומית בדרכים מגוונות."

הכיכר על שם דוד חג׳ג׳ ז"ל
צילום: פוטו יוסי את עוזי

תושב אשקלון נפטר מקורונה בברזילי; וגם: כמה חולי קורונה מאושפזים היום בברזילי

אהבתם? שתפו!

כתבות נוספות

  יוצאת מן הכלל

      תושבת אשקלון  תפוצה בכ-80 אלף שקלים, זאת לאחר ניצחון משפטי מרשים של עורך דינה  איל כהן מאשקלון, שהצליח להוכיח בבית המשפט כי

קרא עוד »
דילוג לתוכן