מאוחדת מציגה שירות חדשני למעוניינים בגמילה מעישון

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

מידי שנה מציינים ברחבי העולם את "יום הבינלאומי ללא עישון" אשר מטרתו להעלות את המודעות לנזקי העישון וחשיבות ההימנעות והגמילה מעישון. בכל שנה קובע ארגון הבריאות העולמי נושא מרכזי בהקשר לסיכון שבעישון. המוקד השנה בסימן "התחייבות להפסיק"

בכדי לסייע למטופלי מאוחדת המבקשים להיגמל מעישון מתקיימות סדנאות קבוצתיות הכוללות 8 מפגשים ללא תשלום, בהנחיית מומחים לגמילה מעישון, שיסייעו לנתח את דפוסי ההתמכרות האישיים ולמצוא דרך להתמודד איתם. המשתתפים בקבוצה יעניקו זה לזה תמיכה הדדית והבנה, יחלקו טיפים ויעברו ביחד את הדרך לגמילה. המפגשים מלווים בסיוע באמצעים תרופתיים, הניתנים בהנחה למשתתפי הסדנה. בנוסף, ישנו שירות חדשני הכולל ייעוץ אישי בן 4 מפגשים עם יועצים מומחים לגמילה מעישון, שיסייעו לנתח את דפוסי ההתמכרות האישיים ולמצוא דרך להתמודד איתם. המפגשים מתקיימים במרפאות מאוחדת או בשיחה טלפונית בתאום מראש וללא תשלום. לייעוץ ניתן לפנות למוקד מאוחדת בטל' 3833*

"חשוב לזכור שגמילה מעישון הינה אפשרית ונושאת בחובה רווחים רבים", אומרת צביה קסל, מקדמת הבריאות של מאוחדת במחוז דרום ומפרטת: "עשרים דקות לאחר הפסקת העישון ירידה בלחץ הדם ושיפור כללי בזרימת הדם, בקצב הלב ובלחץ הדם; עשרים וארבע שעות אחרי הסיגריה האחרונה ניכר שיפור של ממש באיכות חוש הטעם וחוש הריח; בין שבועיים לשנים עשר שבועות מתרחש שיפור משמעותי ביותר באיכות זרימת הדם; בין שלושה לתשעה חודשים כמות הצפצופים בזמן הנשימה וכמות השיעולים יורדת מאוד; שנה אחת אחרי הגמילה הסופית הסיכון לסבול מאוטם שריר הלב מופחת בחמישים אחוז ועשר שנים לאחר הפסקת העישון הסיכוי לסבול מאוטם שריר הלב משתווה לסיכוי של האוכלוסייה הכללית הלא מעשנת; אחרי עשר שנים ללא סיגריות, הסיכוי לחלות בסרטן הריאות צונח בחמישים אחוז; הגמילה מעישון מפחיתה את הסיכוי להתפתחות של בעיות במערכת המינית דוגמת אין אונות; הגמילה מעישון מביאה להפסקת ההזדקנות המואצת של עור הפנים; שמירה על בריאות החניכיים ומיקסום הצלחת השתלת שיניים במקרה הצורך; הפסקת עישון בכל גיל משפרת את הסיכויים להישרדות ומעלה את איכות החיים.

קסל מוסיפה כי ישנם רווחים נוספים בהפסקת עישון כמו חסכון כספי, ריח טוב יותר מהגוף ומהבגדים, שמירה על גוון שיניים טבעי ויפה, הרגשה נוחה בהמצאות בחברת אנשים לא מעשנים, תחושת ניצחון כתוצאה הצלחה בתהליך הגמילה והגברת תחושת מסוגלות עצמית היכולה לסייע להצלחה בתהליכים אחרים. "חשוב לזכור שגמילה מעישון הינה אפשרית" היא מבהירה "שכן ההתמכרות לסיגריה מורכבת מהתמכרות התנהגותית ומהתמכרות גופנית לניקוטין. מחקרים מראים כי תכנית המשלבת תמיכה התנהגותית עם טיפול תרופתי, הכולל תרופות מרשם או תחליפי ניקוטין מסובסדים, היא הדרך היעילה ביותר לגמילה מוצלחת מעישון ובעלת שיעורי ההצלחה הגבוהים ביותר לאחר שנה. כולם יכולים להפסיק לעשן!".

אהבתם? שתפו!

כתבות נוספות

דילוג לתוכן