משלוח מנות מציל חיים: ויקטורי בשיתוף פעולה עם עמותת חיים לאלון למען חולי מחלת ניוון השרירים "דושן"

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

תקופת הקורונה שיבשה את מבצע ההתרמה השנתי לעמותת "חיים לאלון", המקדמת מחקר רפואי למחלת ניוון השרירים "דושן". בימים אלה רשת "ויקטורי" נרתמה למשימה ומסייעת במכירת משלוחי המנות בסניפיה. "כל הכנסה ממשלוח מנות, שעלותו 12 שקלים, הולך למחקר למחלה", אמר אלעד, אביו של אלון.

כמדי שנה, לקראת חג פורים, מקיימת עמותת "חיים לאלון" אירוע התרמה שמיועד למימון מחקר רפואי של מחלת ניוון השרירים חשוכת המרפא דושן. כל משלוח מנות נמכר ב-12 ₪ בלבד, החטיפים, אגב מתאימים כמעט לכל סוגי האלרגיות.

עד היום, התרומות נעשו הודות לשיתוף פעולה עם בתי ספר, אך כעת, בשל הקורונה והריחוק החברתי, מבצע ההתרמה נתקל בקשיים רבים. לכן, רשת "ויקטורי" נרתמה למשימה והיא מוכרת את משלוחי המנות בכל סניפיה ברחבי הארץ.

אלעד לוי, אביו של אלון בן ה-11, מספר על רגע הגילוי של המחלה אצל בנו: "כאשר אלון היה בגיל שנה וחצי, שמנו לב שמשהו קצת לא בסדר בהשוואה לאחיו הבכור. בדיקה פשוטה הראתה שהוא חולה בדושן, מחלת ניוון שרירים שבה חולה בן אחד מתוך 3500 לידות".

כיצד המחלה משפיעה על הגוף?
"המשמעות היא שהגוף לא מייצר חלבון והשרירים לא מתחדשים. תוחלת החיים מדברים בין 20 ל-30, אבל אנחנו בחרנו בחיים. יש לאלון כלב שירות שעוזר לו ומסייע בעשרות פעולות, הוא מכבה ומדליק את האור, מכסה אותו והוא חלק מהמשפחה. המשפחה חיה בקצב אלון. אנחנו בחרנו בחיים ועושים הכל כדי לחיות".

לשם כך, כחלק מהמאמצים, הקימה המשפחה מעבדת מחקר רפואי, אשר פעילותה מושתת על תרומות. "זו שנה שביעית שאנו מגייסים כספים ומגלים את עם ישראל בתפארתו. בשנה שעברה ארזנו ומכרנו 300 אלף משלוחי מנות ברחבי הארץ, אבל השנה, בשל הקורונה, הכל השתבש והפעם עשינו את זה במתכונת מצומצמת. לא ארזנו בבי"ס ורשת 'ויקטורי' הרימה את הכפפה ובכל סניף ניתן למצוא את המשלוח מנות וניתן לרכוש אותו".

ניתן לרכוש את משלוחי המנות באמצעים הבאים:
בסניפי רשת "ויקטורי" ובעמותת "חיים לאלון" בטלפון ובאתר.

צילום: אלבום משפחתי
איך לעבור דירה באשקלון ב-5 צעדים?
אהבתם? שתפו!

כתבות נוספות

דילוג לתוכן