" בלי שום ספק – מדובר בפיגוע " חבריו של ד"ר הר לב מגיבים לידיעה המזעזעת מהבוקר ופרטים חדשים I כוחות הביטחון: אין מאפיינים פלילים או לאומניים I כל הפרטים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

הבוקר הזדעזעו תושבים רבים באשקלון, מועצת הר חברון ובמרכז הרפואי ברזילי בעיר, עם קבלת הידיעה על מציאת גופתו של ד"ר אבי הר לב לא הרחק מרכבו באזור יער להב.

ד"ר הר לב, עשה את דרכו הבית משירות המילואים בשעת לילה ואף הספיק לעדכן את רעייתו שהוא כבר בדרך לביתו ואמור להגיע תוך זמן קצר. 

נציין שהר לב היה סגן אלוף במילואים, ואמש עוד הספיק להפגש עם המח"ט לפני שיצא לדרכו חזרה לביתו ביישוב סנסנה בהר חברון.

במרכז הרפואי ברזילי חבריו של הר לב מתקשים לעכל את הבשורה. בשיחה עם מערכת 'אשקלנייעס' נמסר: " אין סיכוי שהוא עשה את זה לעצמו. בלי שום ספק מדובר בפיגוע, הוא בדרך לפרופסורה, רופא מוערך וכולם אוהבים אותו. יש להם משפחה נפלאה. "

עלפ הממצאים בשטח עולה לפי כוחות הביטחון כי לא מדובר באירוע בעל מאפיינים פלילים או לאומניים אך ראש מועצת הר חברון, יוחאי דמרי אמר היום בשיחה עם 'אשקלנייעס': " בהחלט מדובר על משהו שהוא קשה לעיכול והבנה. אנחנו יודעים שהזירה שם היא מורכבת. ביקשתי מכל גורמי הביטחון לבדוק היטב היטב אם לא היה פה אירוע לאומני. 

אני עדיין דורש ומבקש שיעשו בדיקה טובה. מבחינת ממצאים בזירה מה שאני יכול להגיד מבלי לפגוע בחקירה שאין פה ממצאים שתומכים את אחד הכיוונים בצורה ברורה ממש. אין פה מכתב התאבדות, מדברים על בן אדם משכמו ומעלה גם בתוך הבית והמשפחה אנחנו לא מכירים סימנים כאלה או אחרים שמדברים על התאבדות.

גם מבחינת הממצאים בזירה, יכול להיות שמדובר באדם שעצר כי לקח טרמפיסט או להתפנות, יש פה המון סימני שאלה שחייבים להיבדק בצורה יסודית. כמה דקות לפני כן הוא דיבר עם אישתו ואמר שהוא בדרך הביתה ולבסוף הוא לא הגיע ולכן הסיפור פה לגמרי מורכב ולא לגמרי ברור. 

מעבר לזה, מדובר בבן אדם שבכל קנה מידה הוא סיפור של הצלחה, חביב מאוד, נעים הליכות, יהודי מוכשר מאוד בתחום שלו שהביא הרבה חיים לעולם. היה בשליחות בחו"ל ושימש בתפקידי הנהגה גם במועצה בהתנדבות ולמרות היותו מעל גיל 50 הוא ממשיך לשרת בחטיבה 7 בתפקיד בכיר. יש פה הרבה מאוד סימני שאלה שמבחינתנו צריך לתת עליהם את הדעת".

תושבי סנסנה במועצה האזורית הר חברון קיבלו הלילה בתדהמה את הבשורה על מותו של תושב היישוב ד"ר וסא"ל במיל' אבי הרלב.

אבי שחזר מפגישה ביחידת המילואים שלו לבוש מדים, נמצא ירוי ביער להב הסמוך לביתו.

בשעת לילה מאוחרת הגיע ראש המועצה, יוחאי דמרי יחד עם רב הישוב וצוותי החירום להודיע למשפחה על הבשורה הקשה.

ברגעים אלו חוקרים כוחות הביטחון את נסיבות האירוע.

אבי השאיר אחריו את אשתו שולמית אחותו של אל"מ דרור וינברג הי"ד חמישה ילדים רון, מוריה, לביא, מאור והדר שירה, שני חתנים, שתי נכדות זוג הורים ואח.

אבי, מומחה בגניקולוגיה ופוריות, מנהל את היחידה להפריה חוץ גופית בבית החולים ברזילי באשקלון.

בנוסף לעבודה הקלינית, דר' הרלב מעורב מאד בתחום המחקר והאקדמיה. עד כה פירסם למעלה מ- 45 מאמרים והיה מעורב בכתיבת ובעריכת ספרים רפואיים.

אבי שירת כמ"פ בסדיר ברצועת הביטחון והמשיך לשירות מילואים ארוך ופעיל בחטיבה 7 לצד עבדותו התובענית.

יוחאי דמרי ראש המועצה האזורית הר חברון הביע עצב עמוק על מותו: "קיבלנו בכאב ובתדהמה את דבר מותו של תושב המועצה ד"ר אבי הרלב היקר. אבי איש משכמו ומעלה, איש משפחה- בעל אב וסבא מסור, דמות מוכרת ומוערכת בקרב חבריו ואלפי המטופלים שאת כולו הקדיש למענם, בהוספת חיים.

משפחת הרלב משפחה ותיקה וממיסדי היישוב סנסנה, לצד עבודתו המסורה כמנהל היחידה להפריה חוץ גופית אבי התעקש להמשיך בשירות מילואים פעיל לאורך שנים. לצד זה תרם מכשרונו בהובלת היישוב. זוהי אבידה גדולה.

במהלך הלילה ליוונו את אשתו וילדיו היקרים ואת הקהילה יחד עם צוותים מקצועיים של היישוב והמועצה. אני קורא לכוחות הביטחון לחקור ברצינות את הכיוון הלאומני, יער להב הוא נתיב מעבר של שב"חים החוצים מאזור חברון ולא מן הנמנע שאחד מהם זיהה סא"ל עם מדים והחליט לתקוף."

צילום: דוד אביעוז, המרכז הרפואי ברזילי

 

מטעם המרכז הרפואי ברזילי באשקלון נמסר: "משפחת ברזילי מרכינה ראש ומבכה בצער כבד ובתדהמה את מותו בטרם עת של ד"ר אבי הרלב (50), מנהל יחידת פוריות והפרייה חוץ גופית (IVF) במרכז הרפואי האוניברסיטאי ברזילי.

ד"ר הרלב התבלט בברזילי כאדם אהוב עם לב רחב ואישיות כובשת שהרשים ונכנס ללב של כל מי שהכיר אותו – אנשי צוות ומטופלות כאחד. ד"ר הרלב נתן מכל ליבו ויכולותיו לעמיתיו ומטופלותיו, וכל מי שפגש בו לא יכול היה שלא להתפעם מקסמו האישי ומאישיותו.

ד"ר הרלב, סגן אלוף במילואים, הצטיין בתחומו ונחשב לעילוי, למוביל ולפורץ דרך: מומחה בעל שם בגניקולוגיה ופוריות, היה ממקימי החברה הבינלאומית לאיבודי הריון חוזרים, היה מעורב מאוד בתחומי המחקר, האקדמיה והכשרת מתמחים וסטודנטים, פרסם עשרות מאמרים מדעיים משמעותיים, היה מעורב בכתיבה ובעריכת ספרים רפואיים, והוביל את יחידת ההפרייה החוץ גופית בברזילי להישגים חסרי תקדים – הוא חנך במרכז הרפואי חידושים רבים, כמו תרומות ביצית, שימור פוריות, ובדיקות גנטיות לעוברים.

עובדי ברזילי המומים, כואבים ושולחים תנחומים חמים למשפחתו, למטופליו הרבים ולכל מכריו.

יהי זכרו ברוך!"

צילום: דוד אביעוז, דוברות ברזילי, צילום רפואי

גורמים בכוחות הביטחון מסרו כי על פי הממצאים לא מדובר באירוע בעל מאפיינים פלילים או לאומניים. 

אהבתם? שתפו!

כתבות נוספות

דילוג לתוכן