הלכה יומית לע״נ חיים לוגסי ז״ל בן רחל, לע״נ סול בת חנינה ולע״נ פנחסמיכלאשוילי ז״ל .

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

כל השונה הלכות בכל יום לע״נ חיים ז״ל בן רחל , לע״נ סול בת חנינה ולע״נ פנחס מיכלאשוילי ז״ל . לעילוי נשמת שרה בת יזהר ולרפואת יוסף חיים בן סימה, בתושח"י

מהלכות לשון הרע

וראו עד כמה גודל איסור לשון הרע, שאפילו אינו מדבר מתוך שנאה ולא נתכוון בסיפור לגנותו, רק אמר דרך שחוק ודרך קלות ראש, אעפ"כ כיון שעל פי אמת דברי גנאי הוא, אסור מן התורה.

מהלכות שבת

מלאכת דש

לא ירסק איגלו או שלוק בידו או בשיניו כדי שיזובו מימיו ובכך יקל עליו לשאוב את המיץ, אבל מותר לרסקו כדי שיוכל להכניס לפיו חתיכות חתיכות כיוון שאינו מתכוון למימיו.

דיני תיקון חצות

מו אין לומר תיקון חצות קודם חצות לילה, ואף שיש מקילין בזה לומר התיקון שעתיים קודם חצות, מכל מקום אין להקל לומר פרקי תהלים קודם חצות לילה. [ובליל שישי נהגו להקל לקרוא כ"ו פסוקים בחק לישראל אף בלילה]. ואנשים שקוראים תהלים בלילה, ואם לא יקראו תהלים ברור שיתבטלו מלימודם, אין צריך למחות בידם. אך אחר חצות לילה מותר לקרוא תהלים ומקרא. וכן בליל שבת מותר לקרוא תהלים אף קודם חצות. ומי שאשתו כרעה ללדת קודם חצות לילה, ואינו יכול ללמוד גמרא או הלכה או משניות לרפואתה, יש להקל לו לקרוא תהלים קודם חצות. [ילקוט יוסף השכמת הבוקר עמוד קסה].

חיים לוגסי ז"ל
אהבתם? שתפו!

כתבות נוספות

  יוצאת מן הכלל

      תושבת אשקלון  תפוצה בכ-80 אלף שקלים, זאת לאחר ניצחון משפטי מרשים של עורך דינה  איל כהן מאשקלון, שהצליח להוכיח בבית המשפט כי

קרא עוד »
דילוג לתוכן