המאבק התקוע נגד הזיהום מתחנת הכח הפחמית חשף מידע חדש ומעניין על בכיר מאוד בעירייה שהוא בעצם עובד של חברת החשמל

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

בעבר העיר אשקלון ניהלה מלחמת חורמה בחברת החשמל על רקע זיהום האוויר הנובע מתחנת הכח הפחמית בעיר.

אולם, בשנים האחרונות המאבק דעך, וחברת החשמל הצליחה לקבל מספר דחיות במועד הגג להתקנת הסולקנים בארובות.

עד כה הותקנו 2 סולקנים בלבד, המעבר לתחנת הכח הפועלת על גז בלבד מתעכב וגורם שעוסק בתחום העביר למערכת אשקלנייעס עדויות על כך שייתכן ויש סיבה טובה להורדת ההילוך במאבק.

מבירור שערכנו מול העירייה לא התקבלה תשובה שעסקה באותו בכיר פרט לרמיזה על כך שמדובר ברכילות, אולם בחברת החשמל טוענים אחרת ומסתבר שמישהו בעירייה מנסה להסתיר דבר נוסף מהציבור.

תחילה נביא בפניכם את תגובת העירייה, רק נזכיר שלמרות הדו"ח החמור של המשרד להגנת הסביבה, עדיין אף חבר מועצה לא העז לצאת ( בגלוי בכל אופן… ) נגד זיהום האויר באשקלון והיחיד שמדבר בנושא הוא חבר המועצה לשעבר, יורם שפר.

בקרוב גם תיתכן הפגנה בנושא של תושבי העיר, נזכיר שבעבר העירייה היתה שותפה פעילה להפגנות ולמאבק הציבורי אך הפעם נראה שלא סתם מעדיפים בעירייה לצפות מהצד במאבק ולשחרר פעם בתקופה הודעה כלשהי לתקשורת בנושא.

ראשית כאמור, נביא בפניכם את תגובת העירייה ולאחר מכן, את תגובת חברת החשמל, המאשרת בוודאות ומעבר לכל ספק כי הבכיר עדיין נחשב עובד חברת החשמל והוא כעת נמצא בחל"ת מהחברה.

מעיריית אשקלון נמסר בתגובה: " עיריית אשקלון עוקבת כל העת אחר פעילות חברת החשמל רוטנברג, ומוודאה כי החברה עומדת בלוחות הזמנים שנקבעו על ידה להשלמת הפרויקט להפחתת הפליטות (התקנת הסולקנים).

בכיר בעירייה הוא בעצם עובד בחל"ת מחברת החשמל. צילום: אודי דוד בן דוד

אנו מוודאים גם כי חברת החשמל עושה כל שביכולתה על מנת לסיים את פרויקט הפחתת הפליטות לאוויר בתחנת הכוח הפחמית רוטנברג באשקלון במועד שנקבע (המועד הנ"ל טרם עבר).

אנו בעיריית אשקלון נפעיל את כל הכלים העומדים לרשותינו, על מנת שפרוייקט התקנת הסולקנים להפחת זיהום האוויר יתסיים בהקדם, וכך גם מעבר התחנה מפחם לגז.

כל רמיזה כלשהי לניגוד עניינים, לכאורה, חסרת אחיזה במציאות ומהווה רכילות זולה. "

אז למעשה מסתבר שאין ממש רכילות זולה, כי בניגוד לעמדת העירייה, הבכיר נחשב עד היום לעובד של חברת החשמל והוא נמצא כאמור בחל"ת, הנה תגובת חברת החשמל:

" תומר גלאם יצא לחל"ת. חברת החשמל אישרה את הארכת החל"ת עד לסיום כהונתו כראש עיריית אשקלון, כפוף לאישור רשות החברות הממשלתיות. "

הממונה על איכות הסביבה והמשנה לראש העירייה לשעבר, יורם שפר אמר: " שום עילה כזו או אחרת בעניין תחנת הכח אינה ראויה לחסוך מאבק ציבורי…

בטח תחת משבר הקורונה,שאחד מגורמי המחלה היא פגיעה בריאות ובנשימה זו גם חובתה של הרשות כהגנה על כל הסביבה ותושביה.

ויו״ר איגוד ערים לאיכות הסביבה שמאגדת 10 רשויות ומועצות הינו ראש העיר אזי האחריות היא כפולה,ושגם תושביה נמנים עם הנפגעים מהזיהום אויר.
בכל תקופות כהונתי תחת שלושה ראשי עיר הנושא היה נר לרגלי ומאבק ללא פשרות. "

אהבתם? שתפו!

כתבות נוספות

דילוג לתוכן