שביל המטבעות הגיע לשכונת 'אגמים' – כל הפרטים

בית הספר חמ"ד 'אגמים' מאמץ את תכנית "שביל המטבעות"

 

בית הספר חמ"ד אגמים פתח ביוזמה משמעותית לחינוך פיננסי לילדים בגיל הרך כבר בשנת הלימודים הקרובה.

 

אנו עדים למשבר משמעותי במשקי הבית בתקופה זו לאור משבר הקורונה. בנוסף לכך כלל המחקרים מראים אופי גרעוני בקרב משפחות רבות במדינת ישראל.

טריף במבי

שימו לב, התוכן באתר מוגן בזכויות יוצרים – העתקתם את התוכן ללא רשות בכתב ובפירוש מבעלי האתר והפצתם אותו ברשתות החברתיות/ ברוטר? פרט לכך שמדובר בגניבה ואתם עוברים על איסור חמור של גזל, אתם חשופים לתביעה. 

 

בעמותת  "אורות אשקלון" מאמינים בחינוך הילדים והנוער אשר יביא לשינוי במשפחה המורחבת ויאפשר יציאה מהמשבר או מניעת משבר לפני התרחשותו.

"שביל המטבעות" היא תכנית לאוריינות פיננסית לגיל הרך אשר נכתבה והופקה ע"י מומחים לחינוך פיננסי ומנוהלת על ידי עמותת 'אורות אשקלון'. התכנית תועבר במסגרת תכנית הלימודים בבית הספר חמ"ד אגמים.

שביל המטבעות הגיע לאגמים

במסגרת התכנית ילמדו מדריכים את הילדים בבתי הספר מושגי יסוד בכלכלה, צרכנות נבונה, שיווק ופרסום תוך כדי פיתוח חשיבה ביקורתית ותקשורת בין-אישית.

 

מנהלת בית הספר גב' ליאת רביעי מתארת את החזון של בית הספר : "בית ספרנו חמ"ד אגמים, הינו בית חינוך המטמיע מצויינות וערכים. אני רואה בשילוב התכנית מסר חשוב לילדים ולהורים. אנו מאמינים ביכולות של הילדים ומעניקים להם מרחב אפשרויות להתרגש, לחקור, לחדש וליזום"

הילדים מגיעים לביה"ס סקרנים ויצירתיים, בעלי רצון לדעת ולקבל כלים משמעותיים ורלוונטיים לחיים. ידע וכלים שיגיעו גם להורים ולקהילה מתוך אמונה שתלמידינו הם השגרירים הכי טובים."

 

מנהל מרכז אורות מר ניסן מזרחי : "היוזמה נבעה מאמונה ביכולת המדהימה של הילדים בדור הזה כבר מגיל צעיר. אנו רוצים לתת לילדים אפיקים רחבים ולאפשר להם להגיע למחוזות רחוקים. התכנית מביאה את התוצאה הזאת הלכה למעשה. אני קורא לבתי ספר נוספים להשתתף בפרויקט המשמעותי הזה."

 

עמותת "אורות אשקלון" מפעילה גם את "אלפיון" – תכנית בחינוך פיננסי המיועד לתלמידי חטיבות הביניים. התכנית מופעלת בימים אלה בקבוצות למידה מרחוק  . בתי ספר המעוניינים להפעיל תכנית זו בכיתותיהם מוזמנים לפנות לעמותת 'אורות אשקלון'.

 

אהבתם? שתפו!
דילוג לתוכן