המאבק במרכז אביאל הסתיים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

 

לאחר חודשים של מאבקים בין דיירי מרכז אביאל, עורכת הדין הילה רווח זכתה בבקשה לצו מניעה שהגישה לבית המשפט, וחברת הניהול דיין אחזקות תמשיך לנהל את הבניין לפחות בשנה וחצי הקרובות.

מרכז אביאל באשקלון, נחשב ליעד מבוקש בעבור אנשי עסקים רבים בעיר. המבנה, בבעלותו של איש העסקים האשקלוני יואל דוידי, משמש כמשרד לעורכי דין רבים שהעבירו לשם את הפעילות העסקית שלהם.

בנוסף אליהם, ישנם בבניין החדש, גם חברות ועסקים כגון רואי חשבון אדריכלים ואחרים. החניה בשפע ועל פניו נדמה כי הכל זורם על מי מנוחות. אלא שהשבוע הגיע לסיומו סכסוך, שהמונח "על מי מנוחות", רחוק ממנו כרחוק מזרח ממערב.

תחילתו של הסיפור לפני שנה ושלושה חודשים, אז החל הבניין להתאכלס, בהסכם המכר של הרוכשים שחלקם אשקלונים, הוזכר במפורש סעיף ולפיו, בשלוש השנים הראשונות, מי שינהל את הבניין יהיה הבעלים דוידי או מי מטעמו.

אכן מי שהחלה לנהל את הבניין הייתה חברת "שחקים" מטעמו של  דוידי. אלא שביוני 2019, החלו מספר בעלי משרדים להביע תרעומת כנגד חברת הניהול והבעלים דוידי.

הם פנו לבית משפט השלום באשקלון בטענה כי ההסכם למעשה אינו חוקי לטענתם, הסכם הניהול בין הבעלים דוידי לבינם חייב היה לכלול את שם חברת הניהול, ולכן הסעיף המדובר אינו חוקי, והם רשאים להביא חברה מטעמם.

באוקטובר 2019 היזם דוידי החליף את החברה הקודמת ומי שתפסה את מקומה הייתה חברת הניהול בבעלותו של חיים דיין, לשביעות רצון דיירים, אולם, הדיירים סברו שהם רשאים להביא חברה מטעמם וכאן הסכסוך עלה מדרגה, כאשר החלו ניסיונות להוציא את החברה בבעלות חיים דיין מהבניין בכוח ומבלי להמתין להחלטה שיפוטית בעניין.

דיין עצמו פנה לעורכת הדין הילה רווח – שוכרת משרד במבנה – ולשעבר היועצת המשפטית של עיריית אשקלון, בבקשה כי תייצג אותו בבית המשפט.

בשיתוף עם עורכי הדין אורטל חמדני ושרון וקנין היא פנתה לבית המשפט וטענה כי על פי החוק – דוידי, היזם אשר בנה את המבנה, רשאי לקבוע את זהותה של חברת הניהול למשך שלוש השנים הראשונות, כפי שמצוין בהסכם המכר.

הרוחות בבניין סערו בשבוע האחרון, כאשר מתנגדיו של דוידי החליטו לקחת את החוק לידיים, הסירו שלטים של דיין מהכניסה, והכניסו חברת ניהול חדשה מטעמם. יצוין כי רבים מהם, בעקבות הסכסוך, החליטו שלא לשלם את דמי הניהול בחודשים האחרונים.
במוצאי השבת, קבע השופט עידו כפכפי כי המצב ישוב לקדמותו, תוך שהוא מותח בקורת חריפה על עקירת רכושו של חיים דיין,

מתוך כוונה להכניס חברת ניהול אחרת למקום. "המבקשת (המיוצגת ע"י עו"ד רווח) זכאית לקביעת הסעד הזמני לו עתרה. אולם אין חולק כי משמעותה בפועל הוא השבת המצב לקדמותו, ומתן צו עשה יחד עם  צו מניעה", נימק השופט.

בהמשך מוסיף השופט כי ,"נאסר על המשיבות לבצע כל מעשה שיש בו כדי לשבש את פעולת המבקשת בבניין, מכוח ההסכם בין המבקשת ליזם, נאסר על כל הכנסת גורם אחר זולת המבקשת לביצוע עבודות תחזוקה בבניין", וכך לאחר חודשים ארוכים של סכסוך, הגיעה השבוע המנוחה והנחלה למבנה המפואר.

מבחינתה של עו"ד רווח, מדובר בניצחון גדול ראשון מאז עזבה את הכיסא הנוח של היועצת המשפטית של עיריית אשקלון.

הילה רווח, צילום: יח"צ
אהבתם? שתפו!

כתבות נוספות

דילוג לתוכן