חוסר בראיות הביא לכתב אישום מקל? הנאשם בפרשת הפעוטה מאשקלון יואשם בגרימת מוות ברשלנות, פרקליטו: "זיאד טיפל בתינוקת במסירות"

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

פרקליטות מחוז דרום הגישה לבית משפט השלום באשקלון כתב אישום נגד זיאד אעביד, תושב השטחים, בגין גרם מוות ברשלנות וכניסה לישראל שלא כחוק, זאת למרות החשדות שהועברו מהמשטרה וייחסו לו עבירות חמורות יותר.

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד מורן גז, הנאשם הינו תושב שטחים ובזמנים הרלוונטיים לכתב האישום שהה בארץ ללא אישור שהייה כדין.

הנאשם ואם התינוקת היו בני זוג, אשר התגוררו יחדיו וגידלו יחד את המנוחה, בת כ-10 חודשים, ביתה של האם מקשר קודם.

ביום האירוע בסביבות השעה 21:00 , יצאה האם מהבית והשאירה את המנוחה בהשגחת הנאשם בביתם.

החל משלב זה, הנאשם נשא באחריות מלאה לשלומה ובריאותה של המנוחה. המנוחה נחבלה באופן קשה בראשה בעודה תחת השגחתו המלאה של הנאשם, באופן שאיננו ידוע.

בשלב מסוים, הבחין הנאשם כי המנוחה במצוקה נשימתית כשעיניה מגולגלות כלפי מעלה והיא מפרכסת. אז יצא הנאשם מהבית כשהוא מחזיק בידו במנוחה כשהיא ללא הכרה, ללא נשימה וביקש עזרה מהשכן.

השכן ביצע החייאה במנוחה עד להגעת כוחות ההצלה למקום, אשר המשיכו לבצע בה פעולות החייאה ופינו אותה לבית החולים כשהיא מחוסרת הכרה ומונשמת ונפטרה כעבור כמה ימים.

מיד לאחר מכן כששמע הנאשם כי גם כוחות משטרה הוזמנו למקום, נמלט מהאזור. למחרת האירוע, בשעות הצהריים נתפס הנאשם על ידי המשטרה, כשהוא מנסה להימלט מישראל.

בפרקליטות מוסרים ש" במעשיו אלו הנאשם, בהיותו אחראי לשלומה ובריאותה של המנוחה, ובהיותו מי שנטל על עצמו להשגיח עליה בהעדר אימה, הפר את חובותיו אלו, לא השגיח כראוי על המנוחה כשעקב מחדלו זה גרם ברשלנות למותה של המנוחה וכן, שהה בישראל בניגוד לחוק. "

עו"ד ליאור רונן שמייצג מטעם הסניגוריה הציבורית את הנאשם זיאד אעביד אמר אחרי הגשת כתב האישום: " זיאד טיפל בתינוקת במסירות מספר חודשים והוא מתאבל על מותה הטראגי. אם זאת,

אנו מברכים שהפרקליטות, לאחר בחינת הראיות הסכימה שלא מדובר ברצח אלא באירוע מצער.

חשוב לציין, שמתחילת הפרשה זיאד טען כי לא הייתה לו כל כוונה לגרום לנזק לתינוקת, וכאשר הבחין שהיא במצוקה הזעיק עזרה ועזב את הזירה רק לאחר הגעת כוחות ההצלה".

לבינתיים מעצרו של אעביד הוארך עד ליום רביעי לבחינת חלופת מעצר.

עור דין ליאור רונן, צילום: יח"צ
אהבתם? שתפו!

כתבות נוספות

דילוג לתוכן