קריית מלאכי מתחזקת: תחמ"ש חדשה בדרך

תוקם תחנת משנה חדשה להגדלת אמינות אספקת החשמל

התחנה החדשה שתוקם בשטח של כ-9 דונם תאפשר קליטת אנרגיות מתחדשות בהיקף של כ-200 מגה וואט. ראש העיר, אליהו זהר, הודה לחברת החשמל על שיתוף הפעולה והדגיש את חשיבות הפרויקט לשיפור אספקת חשמל רציפה לתושבים.

בפגישה שהתקיימה ביום ראשון השבוע הוצגו עיקרי התוכנית להקמת תחנת משנה חדשה (תחמ"ש) באזור התעשייה בקריית מלאכי. התחנה החדשה, שתוקם בשיתוף עם חברת החשמל, צפויה לתת מענה לגידול הצפוי בביקוש לחשמל באזור ולשפר את אמינות אספקתו לתושבים ולעסקים.

התחמ"ש החדשה תוקם בצפון מזרח קריית מלאכי, על שטח של כ-9 דונם. היא תספק חשמל לאזורי התעשייה תימורים וקריית מלאכי, לחלק מפארק תעסוקה יואב, לשכונות הצפוניות של העיר ולמושבים באזור. התחנה תאפשר גם קליטת הספקי ייצור מאנרגיות מתחדשות בהיקפים גדולים, אשר על פי התחזיות צפויים להגיע לכ-200 מגה וואט עד שנת 2030. על פי לוח הזמנים שהוצג, קבלת היתר הבנייה לתחנה צפויה במרץ 2025, והתחנה צפויה להתחבר לרשת החשמל בספטמבר 2026.

בפגישה נכחו ראש העיר אליהו זהר, מנהל מרחב שפלה בחברת החשמל אבי אהרוני, סגן ראש העיר יוסי סולימני, מנכ"ל העירייה יוסף כהן, מנהל אזור התעשייה מלאכי-טק אלירן פטיטו ונציגי חברת החשמל, חלקם השתתפו באמצעות 'זום'.

במהלך הפגישה הציג קובי אלטחן, מנהל פרויקטים בחברת החשמל, את הפרויקט והדגיש את חשיבותו לפיתוח העיר. הוא ציין כי חברת החשמל צפויה להגיש בקשה להיתר בנייה בחודש הקרוב, וביקש את סיוע העירייה בקידום ההיתר. העירייה הביעה את הבנתה בחשיבות הפרויקט והתחייבה לסייע בקידומו, והוחלט כי תבחן שטחים חלופיים להקמת מתקן קו-גנרציה. כמו כן, נקבעו אנשי קשר משני הצדדים לטיפול בכל סוגיה שתתעורר בנושא הקמת התחנה, בכדי לעמוד בלוח הזמנים.

ראש העיר, אליהו זהר, הודה לאבי אהרוני וצוותו ולמנכ"ל חברת החשמל מאיר שפיגלר על שיתוף הפעולה והתמיכה בהקמת התחנה. "הקמת התחמ"ש החדשה היא צעד משמעותי בשיפור תשתיות החשמל בקריית מלאכי ובסביבתה", אמר רה"ע. "התחנה החדשה תספק חשמל אמין ויציב לאזור, ותאפשר פיתוח כלכלי מואץ."

צילום: עיריית קריית מלאכי
הדמיה: AI – עיריית קריית מלאכי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אהבתם את הכתבה? שתפו...

מה חדש?

דילוג לתוכן